smiling_team_top-down smiling_team_top-down

ENGELLİ EĞİTİM ARACI

Çeşitli kurumlar tarafından özel amaçlı tasarlanması ve üretilmesi istenen araçlar, engellilerin seyahati için tasarlanmış arac olarak örnek gösterilebilir. Engelli kişilerin güvenli seyahat edebilmeleri için dünya engelli taşıma normlarına uygun lift ve ekipmanlar seçilmiştir.

22 kişinin aynı anda görsel ve işitsel eğitim alabileceği Aracın; kendi kliması haricinde split klima ve tüm elektrik sistemini desteleyecek ve sessiz çalışan jeneratörü bulunmaktadır.

ENGELLİ SEYAHAT ARACI

Bedensel Engellilere şehir içi ve dışı yolculuklarda konforlu erişim kolaylığı sağlamak amacı ile yapılan Engelli Aracı, Karoser Yenileme Tesislerimizde komple karoser yenileme işlemi sonrasında elektrohidrolik lift düzeneği ve taşımada yolcu sabitleyici ray sistemleri ile Avrupa standartlara uygun şekilde dizayn ve imal edilmiştir.

ENGELLİ RAMPASI

Karoser Yenileme Tesislerimizin Malzeme hazırlama istasyonunda engellilere erişim kolaylığı sağlamak için yapılan rampalar, otobüslere sonradan montaj ve demontajı yapılabilen bir ekipmandır.

Araçlara Engelli Rampa Sisteminin Yapılması; Engelli Rampası yeri açılır, profiller kesilir, şase profilleri yenilenir ve rampa yeri hazır hale getirilir. Malzeme hazırlama istasyonu tarafından üretilmiş olan rampa yerine monte edilir, engelli ikaz butonu ve yana yatırma şalteri takılır. İkaz, yana yatırma ve güvenlik sistemi için yeni bir elektrik tesisatı çekilir. Engellilerin araç içerisinde güvenli seyahat edeceği yer hazırlanır.