Ömür bakımından karoser kısmı eskiyen, değişen ve onarıma ihtiyaç duyan Otobüsler için yaptığımız yenileme hizmetleri ana başlıklar olarak şu şekildedir.

Komple Araç Yenileme Hizmetleri


Araç Sökme : Araç müşteri tarafından teslim edilir, araç resimleri çekilir, araç sökme işlemine başlanır.

Profil Yenileme : Aracın çürümüş bütün profilleri, iç saclar, şase parçaları, davlumbazlar, davlumbaz körük taşıyıcıları kesilir, taşlanır, temizlenir, bütün bu kesilen yerlere malzeme hazırlama bölümü tarafından üretilen malzemelerin montajı yapılır.

Saçlama: Aracın bütün yüzeyleri sac uygulamaya hazır hale getirilerek yan saclar monte edilir ve yüzeye karoser mastiği sıkılır.

Polyester Giydirme: Aracın ön ve arka kısımlarının profil ve sac yenileme işlemi yapılır, polyesterler giydirilir, arka motor kaput montajı yapılır, ön arka tamponlar ve yan kapaklar yerlerine alıştırılır, astar odasına alınır.

Boyama: Boyahane kendi içinde dört kısımdan oluşur. Araçların yüzey hazırlanması, astarlama, boya, fırınlama ve son kat boya işlemi yapılır ve tekrar fırınlanır.


Süsleme:

Süsleme marangoz işleri, saraç ve döşeme, elektrik, mekanik, cam işlerinin detaylı yapıldığı son montaj kısmıdır. Ayrıca süsleme bölümünde aracın son kontrolleri yapılır.